.

MAKÜ, Mezunlarını Geleceğe Gururla Uğurladı

23.06.2023

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 2022-2023 akademik yılı mezuniyet töreni coşkulu bir şekilde düzenlendi.

İlk olarak Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

MAKÜ İstiklal Stadyumunda devam eden törene, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz ve İzzet Akbulut, Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, Burdur Belediye Başkan Vekili Hülya Eraslan, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, İl Jandarma Komutanı J. Alb Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Tekşen, Prof. Dr. Hakan Öner ve Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, protokol üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bu yıl yaklaşık 11 bin 450 öğrencinin mezun olduğu törende, MAKÜ Halk Dansları Ekibinin gösterileri ve öğrencilerin tören yürüyüşü renkli anlara sahne oldu. 6 Şubat depreminde hayatlarını kaybeden MAKÜ öğrencilerinin fotoğraflarının da taşındığı yürüyüşte vefat eden öğrenciler rahmetle anıldı.

“Daha Güzel Yarınlar İnşa Edeceğimize İnanıyorum

Tören 2022-2023 Akademik Yılı lisans mezunları adına Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu Defne Zozan Temizsoy’un konuşması ile devam etti. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olmanın büyük bir gurur olduğunu söyleyen Temizsoy; “Bugün ülkemizin iyi bir üniversitesinin bir parçası olarak memleketini seven, topluma faydalı, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda ülkemiz için yararlı işler yapmaya çalışacak bireyler olarak karşınızdayız. Uzun ve hummalı bir çalışma ile üniversite eğitimimizi tamamlamış bulunuyoruz. Değerli hocalarım, uzun bir eğitim sürecinde bizlere sabırla ve anlayışla davranıp değerli bilgilerinizi, tecrübelerinizi ve farklı bakış açılarınızı bize aktarıp hayata atılmamızda yardımcı olduğunuz için müteşekkiriz. Bizler topluma faydalı bireyler olarak bir öncekilerden aldığımız meşaleyi bir sonrakine teslim ederek sönmez ilim ve irfan ışığını yakmaya devam edeceğiz. Sözlerimi bitirmeden önce parçası olduğumuz Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine bize bu güzel eğitimi sunduğu için minnettarlığımı belirtir, emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım.” diye konuştu.

“Başlangıçlar Güzeldir, Bitişler Zor, Tanışmalar Heyecanlı ve Umutlu, Ayrılışlar da Hüzünlü

Daha sonra ön lisans mezunları adına Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu okul birincisi Mehmet Bozkurt bir konuşma yaptı. Bozkurt konuşmasında; “Bugünkü tablo; ailelerimizin, hocalarımızın ve bizlerin emeğinin gurur verici bir buluşmasını temsil ediyor. Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor; tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar da hüzünlü. Ama bugünün gerçek duygusu gurur. Bugün Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden mezun olmanın gururu ve onurunu yaşamaktayız. Burdur Mehmet Akif Ersoy üniversitesi öğrencisi olmak ciddi bir sorumluluk, çalışkanlık ve özveri gerektirir. Sözlerime son vermeden önce benden desteğini esirgemeyen ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme sonsuz teşekkür ediyorum. Herkese teşekkür ederim, tüm mutluluklar sizinle olsun.” ifadelerini kullandı.

“Ay Yıldızlı bu güzel bayrağın diplomamın üzerinde bulunmasından dolayı büyük bir şeref duyuyorum

Daha sonra yabancı uyruklu öğrenciler adına Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü mezunu Mohammad Zaher Akbulut konuşma yaptı. Akbulut konuşmasında; “Tabi ki bu sene mezun olan Uluslararası Öğrenciler adına konuşmak benim için tabi ki kolay değil.

Bu kadim Anadolu topraklarında ilim ve irfan sahibi olmamıza vesile olan ve bizleri bağrına basan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilgili kurumlarına, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi idari ve akademik personeline ve Teke Yöresinin Başkenti güller, göller ve gönüller diyarı Burdur halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca beni mesleki anlamda yetiştiren, donatan ve benim sağlık ordusuna adım atmama vesile olan Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesi yönetimine ve kıymetli hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Ailelerimizden ve ülkelerimizden uzaklarda onların hasret ve özlemleri ile yaşarken bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan büyük MAKÜ ailesinin her bir çalışanına ve tüm öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Dilimiz, rengimiz, kültürümüz, coğrafyamız farklı olsa bile gayemiz aynıdır ve gönül coğrafyamız aynı yerde konumlanır. Dünyanın hangi köşesinde ve hangi şartlarda olursa olsun eğitim gördüğümüz bu güzel ülkeye ve Ay Yıldızlı bayrağına sevgimiz ve saygımız sonsuzdur. Ve buradan diyorum ki; Ay Yıldızlı bu güzel bayrağın diplomamın üzerinde bulunmasından şeref duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle her zaman iş birliği içinde olarak, eğitim, ekonomik, kültürel ve sosyal bağlarımızı güçlendirecek ve daha da ileriye taşıyacağız. Konuşmamı Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle tamamlamak istiyorum: “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu sözlerle, sizleri en kalbî duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Defne Zozan Temizsoy, Mehmet Bozkurt ve Mohammad Zaher Akbulut mezuniyet yaş kütüğüne plakaları çaktılar.

Allah Yolunuzu, Bahtınızı Açık Etsin

6 Şubat tarihinde yaşanılan depremlerde hayatlarını kaybeden öğrencileri rahmetle anarak ve yakınlarına başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar “Bugün; gözünün içine baktığınız, nice emek ile nakış nakış işlediğiniz evlatlarınızla bir kez daha gurur duyma günü. Ne mutlu ki bu emeğin karşılığını bugün tekrar alıyorsunuz. Evlatlarınızın başarısına ve yeni hayatlarının ilk gününe şahitlik ediyorsunuz. Sadece ülkemizin değil; tüm inancımla söylüyorum ki “Dünyanın Umudu” olan bu asil milletin evlatları ile bizler gurur duyuyoruz. Sizlerin mutluluğunu en samimi duygularımızla paylaşıyoruz.

Bilmenizi isterim ki; üniversitemiz, öğrenci odaklı tutumu ve meslek edindirmeye yönelik uygulamalı eğitim yaklaşımı ile, güncel gelişmeler doğrultusunda, öğrencilerimizin yetişmesi için elinden geleni yapmıştır. Bunun için tüm samimiyetle gayret veren; hem üniversitemizin hem de evlatlarınızın başarı hikayesini beraber yazdığımız akademisyen arkadaşlarıma, huzurlarınızda minnettar olduğumu ifade etmek isterim. Öğrencilerimizin yetişmesinde yüksek sorumluluk duyan, zaman zaman kendi ailesinden, belki kendi evladına ayıracağı zamandan dahi fedakârlık yapan, ayrıca üniversitemizin üstlendiği bölgesel kalkınma misyonu doğrultusunda büyük projelere imza atan akademisyen kadromuza çok teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız hocalarım, iyi ki bizimlesiniz. Bunun yanında; öğrencilerimizin akademik ve idari süreçlerinde öğrenci odaklı bir yaklaşımla onlara yardımcı olan, işimizi kolay kılan, arkamıza bakmadan hedeflerimize koşmamızı sağlayan, güler yüzlü ve samimi tüm idari personelimize teşekkürlerimi ifade etmek isterim. Biz büyük bir aileyiz. MAKÜ ailesi olarak bundan sonra da gayreti, başarıyı ve huzuru hep önceleyeceğiz. Gayretimize ortak olan ve başarımıza katkı sağlayan meslektaşlarımızı, el üstünde tutacağız. Bu sözümü; çiçeği burnunda bir rektörün ilk sözü olarak kabul etmenizi isterim.

Bir teşekkürü de; bugüne kadar üniversitemizde yöneticilik yapmış; geçmiş dönem rektörlerimize, yöneticilerimize, İlimizin Valilerine, milletvekillerine, belediye başkanlarına ve sayamadığım tüm paydaşlarımızla birlikte, üniversitemize yaptıkları bağışlarla katkı sağlayan, çok değerli hayırsever Burdur sevdalılarına sunuyorum.

Burada bir parantez açmak istiyorum. Geçtiğimiz 8 yıl boyunca üniversitemiz ve Burdur’umuz için beraber yol yürüdüğümüz, gecemizi gündüzümüze katıp çalıştığımız, üniversitemize ve Burdur’umuza yeni bir vizyon kazandıran, içinde bulunduğumuz eserlerin kazanımında emeği olan Başta Burdur Milletvekilimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve yönetiminde görev alan değerli hocalarımıza hizmetleri için üniversitem adına teşekkür ediyorum. Ayrıca memleketimize bu onurlu hizmetleri yapma imkanı sunan, üniversitemizin kuruluşundan bugüne desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza hassaten şükranlarımı sunuyorum.

Bugün sizin şöleniniz. Mutlu olmayı en çok siz hak ettiniz. Bu saatten sonra; kendiniz, aileniz ve ülkemize karşı sorumluluklarınızın daha da arttığını bilmelisiniz. Yeni bir hayata başlıyorsunuz. Bu sizin için yeni bir meydan okuma. Tertemiz sayfaya bir hikâye yazacaksınız. Bu süreçte elde edeceğiniz başarılar ve içinde yaşadığınız topluma sunduğunuz katkılar; sizi ve ailenizi olduğu kadar, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni de yüceltecek ve bizleri tekrar tekrar onurlandıracaktır. Yeni hayatınızın ilk gününde; sizlere son kez hitap ederken, naçizane ifade etmek istediğim hususlar var. Hayat her şeyi yaşayarak öğrenmek için çok kısa. Akıllı insanlar kendi yaşadıklarından ders çıkaran insanlarken; daha akıllı insanlar başkalarının yaşadıklarından da ders çıkarır.

Bu bağlamda bana sorsanız bu hayattan ne öğrendin diye, bu güzel ülkeye ve bu asil millete katkı sağlamak için; bu kadim medeniyeti temsil etmek, ve nesillerimize taşımak için, verilen gayretlerin hiçbirinin boşa gitmediğini öğrendim. Doğru zamanda cesur olmanın, sorumluluk ve aksiyon almanın, doğru olanı, bedeli ne olursa olsun savunmanın insanı anlamlı kıldığını öğrendim. İnandığı yolda yürüyen İnsanın, enerjisinin asla bitmediğini öğrendim. İnsan rüyada gördüğünün değil, emeğinin ve çalışmasının karşılığı olduğunu öğrendim. İnsanlığın iyiye gitmesi için çalışır-çabalarken, önce kendimi düzeltmem gerektiğini öğrendim. Yolun sonuna bakmayı değil, yola revan olmayı, kararlılıkla yürümeyi öğrendim. Bu toprakların tarihine, medeniyetime, ecdadıma ve insanıma sahip çıkmanın, ülkeye hizmet için samimiyetle çalışmanın, kutsal değerler olduğunu öğrendim. Kişisel kazanımlarımı düşünmekten öte toplumsal kazanımları önemsemenin daha değerli olduğunu öğrendim. Gençler; diplomanızın sizi sınırlandırmasına izin vermeyin, kendinize güvenin. Bireysel gelişiminize yatırım yapmaya devam edin. Değişime direnen değil, değişime ayak uyduran ve fırsata çevirenlerden olun. Evrensel bilgiyi, içinde yaşadığınız toplumun gelişimine aktaran ufku geniş bir birey olun ve son olarak nice güzel insanlar ve anılar biriktirdiğiniz bu yılları, bizleri ve her zaman kapısı size açık olan üniversitenizi unutmayın. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin.” ifadelerini kullandı.

Geleceği Görmek, Geçmişe Tutunmaktır

Öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Burdur Valisi Ali Arslantaş ise; “Sevgili gençler, ileride sitayiş ve özlemle anacağınız öğrencilik hayatınızın, sorumluklarla bezeli çalışma hayatıyla kesiştiği eşiktesiniz.

Hayallerinizi takip edin, tutkularınıza odaklanın ve hedefinize doğru özgüvenle ilerleyin. Karakterinizi geliştirmeye ve düşünsel yetilerinizi artırmaya gayret edin. Ve lütfen doğru zamanda cesaret göstermekten çekinmeyin. İlimle bağınızı koparmadığınız, zihninizi ve idrakinizi açık tuttuğunuz sürece dünyanın geleceğini oyun hamuru kolaylığında değiştirme kudretine sahip olduğunuzu unutmayınız. Allah okul sıralarından gerçek hayata intibakınızda suhulet nasip eylesin. Sağlıcakla ve sevgiyle kalın. Bahtınız ve uğrunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

Öğrenciler Mezuniyet Yemini Etti

Tören, dereceyle mezun olan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerin verilmesi ile devam etti. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Dr. Öğr. Üyesi Hakan Acar tarafından mezun olan öğrencilere mezuniyet yemini ettirildi. 

Kepler Havaya!

Tören, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi. Öğrencilerin gözlerindeki mutluluk, aileleriyle kucaklaşmaları ile ikiye katlandı. Öğrenciler, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte mezuniyet fotoğrafları çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler. 

Tören DJ Doğukan Alsay’ın Müzik Performansıyla Sona Erdi

Renkli görüntülerin oluştuğu mezuniyet töreninde DJ Doğukan Alsay tarafından çalınan şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden öğrenciler mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Konser sonunda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar tarafından DJ Doğukan Alsay’a üniversite anmalığı, hediye ve çiçek takdim edildi.






HABERLER

 • MAKÜ, GÜNKAF Fuarında | 23.02.2024
 • Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanları Sertifikalarını Aldılar | 23.02.2024
 • Basın Akademisinin İlk Konuğu M. Ahmet Öcal Oldu | 23.02.2024
 • Öğrenci Topluluk Başkanları MAKÜFEST için Buluştu | 23.02.2024
 • MAKÜ’lü Akademisyenin TÜBİTAK Projesi Kabul Edildi | 21.02.2024
 • MAKÜ Öğrencilerinin Gözünden; “Filistin’de Çocuk Olmak” | 21.02.2024
 • Öğrencimiz Fatma Gül Avrupa Üçüncüsü Oldu | 21.02.2024
 • Vali Öksüz MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesini ve El Dikimi Top Üretim Kursunu Ziyaret Etti | 21.02.2024
 • MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp Emekli Oldu | 19.02.2024
 • Burdur’a Değer Katan Şahsiyetler Sempozyumla Ölümsüzleştirilecek | 19.02.2024
 • MAKÜ’de Akademik Kadronun Niteliği Giderek Artıyor | 19.02.2024
 • Sanat Tasarım Fakültesi’nde Polonyalı Ünlü Sanatçının Sergisi Açıldı | 19.02.2024
 • MAKÜ Voleybol Takımları Gururlandırdı | 11.02.2024
 • Maküspor ile Moral Yemeği | 08.02.2024
 • Türkiye’de İlk Defa Hayvan Refahı Protokolleri Kitaplaştırıldı | 08.02.2024
 • MAKÜ Öğrencisi Dünya Kupasında Altın Madalya Kazandı | 12.02.2024
 • MAKÜ’den Spor Federasyonlarına Güçlü Tanıtım Atağı | 15.02.2024
 • MAKÜ Veteriner Fakültesi Öğrencilerine Uluslararası Fırsatlar Sunuyor | 12.07.2023
 • MAKÜ’lü Bilim İnsanları Prostat Kanserinin Erken Tanısı İçin Biyosensör Geliştiriyor | 17.07.2023
 • Türkiye'de Tasarım Eğitimine Yapay Zekâyı Dahil Eden İlk Fakültelerden Biri MAKÜ’de | 20.07.2023
 • MAKÜ’den Uluslararasılaşma Atağı | 21.07.2023
 • MAKÜ, U15 Kız Milli Hentbol Takımına Ev Sahipliği Yapıyor | 27.07.2023
 • Hayvancılıkta Pilot Üniversitenin Ulusal ve Uluslararası Akreditasyona Sahip Fakültesi: MAKÜ Veteriner Fakültesi | 31.07.2023
 • Türkiye'nin En İyi Tesislerinde Spor Eğitimi Fırsatı: MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi | 02.08.2023
 • MAKÜ’lü Bilim İnsanlarının Çalışmaları Patent Aldı | 02.08.2023
 • Beş Yıldızlı Tesislerde Uygulamalı Eğitim Olanağı: MAKÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu | 04.08.2023
 • MAKÜ'ye “Erasmus KA171” Kapsamında 14 Projede Toplam 65.705 € Hibe Desteği | 09.08.2023
 • MAKÜ Avrupa’nın En Büyük Eğitim Fuarı EAIE 2023'e Katıldı | 28.09.2023
 • Rektör Dalgar 2023-2027 Politikasını Paylaştı | 02.10.2023
 • Türkiye 6 – Moldova 2 | 06.10.2023
 • MAKÜ’de 100. Yıl Spor Şenlikleri Ödül Töreni Düzenlendi | 30.10.2023
 • Cumhuriyetin 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı | 30.10.2023
 • Prof. Dr. Tufan Gündüz “Asırlık Çınar Cumhuriyetimizin Yüzyılı”nı Anlattı | 31.10.2023
 • MAKÜ’de "KA171 Yeni Dönem Uluslararası Kredi Hareketliliği Projeleri" Toplantısı Yapıldı | 06.11.2023
 • Uluslararası Halosheep Projesi'nin 2. Konsorsiyum Toplantısı MAKÜ'de Gerçekleştirildi | 07.11.2023
 • MAKÜ’nün TÜBİTAK 1001 Projesi İle Küresel Isınmanın Canlılar Üzerindeki Etkileri Araştırılıyor | 07.11.2023
 • MAKÜ Su Altı Topluluğu Antalya Kaş’ta Eğitim Dalışı Gerçekleştirdi | 07.11.2023
 • MAKÜ Akademik Kadrosu Güçlenmeye Devam Ediyor | 07.11.2023
 • Rektör Dalgar Filistinli Öğrencileri Ağırladı | 07.11.2023
 • MAKÜ LÖSEV Fayda Topluluğu LÖSEV’e Dikkat Çekti | 08.11.2023
 • MAKÜ’de Filistin Konuşuldu | 08.11.2023
 • Rektör Dalgar Yabancı Diller Yüksekokulu’nu Ziyaret Etti | 08.11.2023
 • MAKÜ’de “Geçmişten Günümüze Filistin Meselesi” Konuşuldu | 09.11.2023
 • Atamızı Saygıyla ve Özlemle Andık | 10.11.2023
 • Atatürk Törenlerle Anıldı | 10.11.2023
 • Rektör Dalgar Sanat ve Tasarım Fakültesini Ziyaret Etti | 10.11.2023
 • Rektör Dalgar Yükseköğretimde Uluslararası Görünürlüğün Artırılması Toplantısına Katıldı | 11.11.2023
 • MAKÜ’de Atatürk’ü Anma Etkinlikleri Gerçekleştirildi | 11.11.2023
 • Milli Ağaçlandırma Gününde MAKÜ’de Fidanlar Toprakla Buluştu | 11.11.2023
 • MAKÜ-BAKA Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi Proje ve Girişimcilik Eğitimleri Verdi | 14.11.2023
 • MAKÜ Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Mezunları ile Buluşuyor | 14.11.2023
 • MAKÜ’den Hayvanlarda Ayak ve Tırnak Hastalıklarına Yenilikçi Jel Çözümü: Verim Kayıpları Önlenecek | 14.11.2023
 • MAKÜ, II. Özbek-Türk Eğitim Forumu’na Katıldı | 15.11.2023
 • Kazakistan Antalya Başkonsolosu Kanafeyev Kazak Öğrencilerle Bir Araya Geldi | 17.11.2023
 • MAKÜ'lü Gastronomi Öğrencilerinden 2 Ayrı Madalya | 20.11.2023
 • MAKÜ’de Kalite Toplantısı Gerçekleştirildi | 24.11.2023
 • MAKÜ Halk Oyunları Ekibi Yine Şampiyon | 26.11.2023
 • MAKÜ’den Toplumsal Kalkınmaya ve Kadın İstihdamına Büyük Destek | 28.11.2023
 • MAKÜ’lü Bilim İnsanlarından Çocuk Gelişimine Yönelik Yenilikçi STEAM Eğitimi Araştırması | 30.11.2023
 • Rektör Dalgar Gastro Antalya 23’den Ödüllerle Dönen Öğrencilerle Buluştu | 01.12.2023
 • XVI. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu Rekor Katılımla ve Başarıyla Sonuçlandı | 04.12.2023
 • MAKÜ’de Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği Düzenlendi | 05.12.2023
 • Engelli Öğrenciler Üniversitemizde En Değerli Emanetimizdir | 07.12.2023
 • MAKÜ’den Stres Kaygılı Uykusuzluğa Çözüm | 07.12.2023
 • MAKÜ Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi Tüm Vatandaşlara Hizmet Verecek | 08.12.2023
 • Yazılım Geliştiricileri ve Öğrenciler GDG DevFest '23 Burdur Konferansında MAKÜ’de Buluştu | 11.12.2023
 • Tekerlekli Araba Yatalak Buzağı Ölümlerine Dur Diyecek | 13.12.2023
 • MAKÜlü Öğrencilerin TÜBİTAK Başarısı | 14.12.2023
 • MAKÜ’lü Öğrencilerden Çevre Bilincine Dikkat Çeken Etkinlik | 14.12.2023
 • MAKÜ Öğrencileri ANSİAD İş Fikri Yarışmasında Birinci Oldu | 18.12.2023
 • MAKÜ Öğrencilerine Siber Vatan Programı Kapsamında Siber Güvenlik ve Yazılım Eğitimi Verildi | 20.12.2023
 • MAKÜ Dünya Sıralamalarında Giderek Yükseliyor! | 20.12.2023
 • Rektör Dalgar İş İnsanları ile Buluştu | 21.12.2023
 • MAKÜ’de “Ambulans Ekipmanları Tanıtımı ve Örnek Vaka Çalışmaları” Eğitimi | 21.12.2023
 • MAKÜ Öğrencileri Mutlu Yaşamanın Formülünü Öğreniyorlar | 22.12.2023
 • Adını Gururla Taşıdığımız Mehmet Akif Ersoy 150. Yaşında MAKÜ’de Anılıyor | 22.12.2023
 • Üniversitelerarası Kadınlar Bölgesel Lig Basketbol Müsabakaları Tamamlandı | 25.12.2023
 • Milli Şairimiz Mehmet Akif Mezarı Başında Anıldı | 27.12.2023
 • Rektör Dalgar, Mehmet Akif Ersoy ve Türk Edebiyatı Merkezi’nin Açılışına Katıldı | 27.12.2023
 • Bal Arısı Yetiştiriciliğinde Standartların Belirlenmesi Çalıştayı Gerçekleştirildi | 28.12.2023
 • Prof. Dr. Tarhan MAKÜ Öğrencileri İle Buluştu | 03.01.2024
 • MAKÜ’lü Akademisyenin TÜBİTAK Projesi Kabul Edildi | 04.01.2024
 • Serbest Dolaşımlı Yumurta Tavukçuluğu İşletmelerinin Belgelendirmesinde MAKÜ Yetkili Tek Kuruluş Oldu | 08.01.2024
 • MAKÜ, TÜBİTAK Sıralamalarında 2 Alanda Türkiye 3.'sü, 22 Alanda İse İlkler Arasında | 09.01.2024
 • Rektör Dalgar Gazetecilerle Buluştu | 10.01.2024
 • MAKÜ’de Bilim Şenliği Gerçekleştirildi | 12.01.2024
 • MAKÜ Taş Oda Konağı Yöresel Lezzetlerin Adresi Olacak | 12.01.2024
 • Süt Hayvancılığı Kalkınmasında Pilot Programının İlk Çiftlik Belgelendirmesi Yapıldı | 12.01.2024
 • MAKÜ’de Teknofest 2024 Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi | 15.01.2024
 • Rektör Dalgar’dan Öğrencilere Çorba İkramı | 17.01.2024
 • Rektör Dalgar Yeşilova’da Ziyaretlerde Bulundu | 18.01.2024
 • Her Hafta Bir Etkinlikle MAKÜ Öğrencilerinin Kariyerlerine Yön Veriliyor | 24.01.2024
 • Rektör Dalgar Ağlasun’u Ziyaret Etti | 24.01.2024
 • Aşçılık Bölümü Öğrencileri Final Notlarını Rektör Dalgar ve Ekibinden Aldılar | 25.01.2024
 • MAKÜ’de Fikir Sofrası Dijital Dönüşüm Üzerine Toplandı | 25.01.2024
 • Vali Türker Öksüz Ünipark AVM’de İncelemelerde Bulundu | 25.01.2024
 • MAKÜ Akademisyeninden Uluslararası Proje Başarısı “Hemşire Eğitiminde Oyunlaştırma Yöntemiyle Yenilik” | 02.02.2024
 • MAKÜ Öğrencisi Türkiye Şampiyonu Oldu | 05.02.2024
 • Asrın Felaketi Olarak Anılan 6 Şubat Depremleri, Burdur'da Düzenlenen Törenle Anıldı | 06.02.2024
 • MAKÜ’de Mikroalg Biyokütle Üretim Laboratuvarı Kuruldu | 25.01.2024
 • MAKÜ’lü Akademisyen TRT Müzik Ekranlarında | 26.01.2024